Nieruchomości w Starogardzie Gdańskim – warto?

Nowoczesna infrastruktura oraz piękny krajobraz to tylko część z wielu walorów Starogardu Gdańskiego, jakie na co dzień towarzyszą życiu wszystkich mieszkańców. Wygodny i bezpieczny dojazd do min. Tczewa czy Gdańska, a także racjonalne ceny nieruchomości sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do tej spokojnej i przytulnej miejscowości, która jest idealnym miejscem do odpoczynku po całym dniu pracy czy założenia rodziny i wychowywania dzieci

Jak spędzić czas w Starogardzie Gdańskim?

Atrakcje w Starogardzie Gdańskim są gotowe dla mieszkańców i turystów przez cały rok, choć oczywiście wiosna i lato, to najlepsze miesiące do zwiedzania pięknych terenów w pobliskich Borach Tucholskich lub korzystania z kąpielisk w jeziorze Borówno, plaży w Borzechowie, Płaczewie czy Ocyplu. Podczas niesprzyjającej pogody można spędzić wolny czas w jednym z muzeów czy skansenów albo skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej miejskich i okolicznych restauracji oraz zajazdów.

Jak rozwija się Starogard Gdański

Korzystając z funduszy EU i wsparcia w ramach innych programów władze miasta stawiają na dynamiczny rozwój, który jest widoczny na każdym kroku. Opracowywane co roku plany inwestycyjne w Starogardzie Gdańskim obejmują oprócz przebudowy ulic i utwardzeni dróg gruntowych również stawianie kolejnych mieszkań komunalnych, modernizację kanalizacji sanitarnej oraz realizację II etapu powstawania kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego w Piekiełkach.

Ile kosztują nieruchomości w Starogardzie Gdańskim

Coraz więcej osób pracujących w większych ośrodkach szuka miejsc do zamieszkania w okolicznych miejscowościach i miasteczkach. Ciągły rozwój infrastruktury, coraz lepsze warunki dojazdu i sieć lokalnej komunikacji publicznej sprawia, że dojazd do pracy czy szkoły przestaje być problemem, a zyskujemy możliwość odpoczynku oraz relaksu otoczeniu ciszy i przyrody. Ceny mieszkań, szeregówek czy domów w Starogardzie Gdańskim są o wiele niższe, niż w większych miastach przy porównywalnym standardzie. Wielu deweloperów dostrzegło potencjał takich lokalizacji, co potwierdza coraz większa ilość inwestycji i co za tym idzie – szerszy wybór dla potencjalnych nabywców.