Borzechowo

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
435 000 PLN
Powierzchnia
270 m2
Liczba pokoi
6

Szanowni Państwo,
Jeżeli szukacie domu z niestandardowym klimatem to Biuro Nieruchomości Landowscy przedstawia Państwu sprawdzoną pod kątem prawnym nieruchomość:


Budynek dawnej szkoły – parterowy z poddaszem użytkowym – o powierzchni użytkowej wynoszącej około 270 m2, położony przy ul. Szkolnej w Borzechowie, gm. Zblewo.

Borzechowo to stosunkowo duża miejscowości położona kilka kilometrów od Zblewa i kilkanaście od Starogardu Gdańskiego. W ostatnich latach mocno dofinansowana (inwestycje w drogi, infrastrukturę) tak jak i cała gmina Zblewo. W samej wsi znajdą Państwo (po sąsiedzku od naszego domu) szkołę podstawową, sklep, kościół, ośrodki wypoczynkowe z domkami położone przy przepięknym Jeziorze Borzechowskim.

Komunikacja: w Borzechowie kursuje prywatny przewoźnik autobusowy.

Odległości: 600 metrów od Jeziora Borzechowskiego, 7 km od Zblewa (centrum handlowe, Urząd Gminy, sklepy, szkoła) 16 km od dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim, 27 km od węzła autostrady A1 w Ropuchach.

Budynek wybudowany około 1900 roku na fundamencie z kamienia ciosanego, murowany z cegły czerwonej, częściowo tynkowany (ściana północna). Stropy drewniane na zabytkowych legarach, ściany wewnętrzne murowane mur pruski (cegła / belki). Dach konstrukcji drewnianej (wymieniona w latach 90-tych), kryty eternitem, rynny wymienione.

W budynku wyodrębione zostały dwa lokale mieszkalne na parterze, dla których założono oddzielne księgi wieczyste:
1)    Mieszkanie o powierzchni 90,00 m2, składające się z 3 pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju,
2)    Mieszkanie o powierzchni 91,80 m2, składające się z dwóch pomieszczeń dawnych sal lekcyjnych i korytarza oraz komórki pod schodami.

Ponadto na poddaszu zagospodarowane są pomieszczenia stanowiące dawne sale lekcyjne oraz toalety. Łączna powierzchnia użytkowa budynku (parter plus poddasze) wynosi około 270 m2. Ponadto do użytku nowych właścicieli będzie około 65 m2 (po podłodze) strychu oraz piwnica (pod częścią budynku).

Mieszkanie nr 1 na dzień dzisiejszy jest zamieszkałe, z upływem lat zostały w nim wymienione instalacje oraz dokonywano niezbędnych napraw. Stolarka okienna w tej części została wymieniona na PCV.
Ta część budynku jest stale ogrzewana (instalacja centralnego ogrzewania z piecem na węgiel, znajdującym się w piwnicy) – w kuchni i łazience ogrzewanie podłogowe, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki.

Mieszkanie nr 2 oraz poddasze budynku w chwili obecnej nadają się do generalnego remontu – drewniane okna, drewniane podłogi, nieotynkowane ściany oraz instalacje również wymagające wymiany. Ta część budynku nie jest ogrzewana.
Duży potencjał kryjący się w tym budynku wynika z możliwości jego podziału i wykorzystania:
- do zamieszkania wyłącznie dla siebie,
- do zamieszkania i prowadzenia w drugiej części działalności usługowej,
- do wydzielenia wielu mieszkań dla letników.

Borzechowo każdego roku odwiedzają tysiące turystów oraz osób posiadających w tej okolicy domy letniskowe, położone jest przy jednej z głównych dróg prowadzących do kolejnych miejscowości wypoczynkowych tj. Szteklin czy Osieczna. Daje to ogromny potencjał do wykorzystania w biznesie!

Media: nieruchomość posiada przyłącze sieci energetycznej (siła), wodnej (gminnej), burzowej gminnej, oraz zbiornik na nieczystości (szambo) o pojemności około 8 m3. Na działce znajduje się nieczynna studnia głębinowa o głębokości około 15 metrów.


Internet: możliwość przyłącza Orange do 80 mb/s, internet radiowy Geckonet do 100 mb/s.


Działka o powierzchni 1.069 m2 o nieregularnym kształcie, długość frontu około 43 metrów, bok o długości około 24 metrów. Front budynku skierowany w kierunku południowym, wjazd na działkę od strony wschodniej. Położona bezpośrednio przy wyremontowanej drodze asfaltowej (oświetlenie, ciągi piesze, przejście dla pieszych). Posesja w całości ogrodzona siatką, na jej terenie znajduje się garaż blaszany.


Budynek wpisany do wojewódzkiej ewidencji zabytków.


Nieruchomość stanowi pełną własność na odrębnej księdze wieczystej, stan prawny został zweryfikowany – szczegóły u doradcy.


Nowym nabywcom gwarantujemy:
•Całkowicie bezpłatną obsługę kredytu,
•Darmową obsługę transakcji (nie pobieramy prowizji od Kupujących),
•Ponadto każdą z transakcji nadzoruje licencjonowana Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami PFFRN - Amelia Landowska - licencja nr 23123.
 
Na Twoje pytania dotyczące tej nieruchomości odpowie Szymon Górecki (licencja pośrednika nr 23124) pod nr tel. 667 376 117.
Polecamy i serdecznie zapraszamy do prezentacji nieruchomości!
 

 • Materiał: Cegła
 • Dach: Eternit
 • Typ okien: Drewniane (stary typ), PCV, PCV
 • Kształt działki: Nieregularny
 • Ukształtowanie działki: Płaska
 • Ogrodzenie: Siatka
 • Dostępne w okolicy: Jezioro, Przedszkole, Las, Centrum handlowe, Szkoła, Restauracja
 • Droga dojazdowa: Asfaltowa
 • Komunikacja: Autobus
 • Ujęcie wody: Miejska
 • Ciepła woda: Bojler
 • Rodzaj kanalizacji: Szambo
 • Rodzaj ogrzewania: Węglowe, CO własne

LANDOWSCY NIERUCHOMOŚCI AMELIA LANDOWSKA

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę LANDOWSCY NIERUCHOMOŚCI dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest firma LANDOWSCY NIERUCHOMOŚCI z siedzibą przy ulicy RYNEK 32, 83-200 STAROGARD GDAŃSKI (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@landowscy-nieruchomosci.pl… czytaj więcej

 

U nas otrzymasz darmową obsługę kredytu a kupując wymarzoną nieruchomość nie zapłacisz prowizji!