Płochocin

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
2 900 000 PLN
Powierzchnia
4 900 m2
Liczba pokoi
30

Biuro Nieruchomości Landowscy oferuje na sprzedaż część historii ziemi województwa kujawsko-pomorskiego – kompleks pałacowy w Płochocinie, gm. Warlubie.

Według informacji ogólnodostępnych kompleks wybudowany w latach 80-tych XIX wieku przez Józefa Janasza, którego to architektem był Henryk Marconi. Wybudowany w stylu włoskiej willi, przebudowany w okresie międzywojennym. Po wojnie przejęty przez Państwowe Gospodarstwo Rolne, które przez wiele lat miało w tym miejscu swoją siedzibę. Po zmianach ustrojowych przejęty przez prywatnych właścicieli.

Wykaz budynków:
1)Pałac – dwukondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, o powierzchni użytkowej około 680 m2, połączony łącznikiem z sąsiednim budynkiem mieszkalnym – dawniej oficyną - o łącznej powierzchni użytkowej około 300 m2. W budynku głównym znajdowały się dawniej sale balowe oraz duże sypialnie – z czasem podzielono je na kilka mniejszych mieszkań oraz pomieszczenia użytkowe laboratorium PGR. W sąsiednim budynku obecnie znajdują się 4 samodzielnie mieszkania. Budynki w całości podpiwniczone.
Całość murowana z cegły na fundamentach kamiennych, kryta tynkiem. Dach konstrukcji drewnianej, kryty papą. Wymieniona cała stolarka okienna na nową – z profili PCV. Stropy drewniane. Budynek główny z trójosiowym ryzalitem zwieńczonym trójkątnie, wejście pomiędzy czterokolumnowym portykiem.

Wnętrze budynku częściowo ogrzewane centralnie, częściowo piecami kaflowymi. Budynek w stałym użytkowaniu.

2)Magazyn zbożowy, murowany z cegły, dwukondygnacyjny z poddaszem dwupoziomowym. Dach konstrukcji drewnianej, kryty blachodachówką. O wymiarach budynku około 19 x 14 metrów, posadowiony obok budynku pałacowego. Na parterze podzielony na mniejsze pomieszczenia, pozostałe kondygnacje stanowią przestrzenie otwarte. Powierzchnia użytkowa wynosi około 776 m2 + powierzchnia piwnic około 218 m2.

3)Trzy magazyny murowane z cegły na fundamentach kamiennych, dachy kryte blachodachówką. Budynki o wymiarach zabudowy około: 50 x 17 metrów; 50 x 16 metrów oraz 80 x 14 metrów. Wyposażone w nowe bramy wjazdowe.

4)Parterowy budynek mieszkalny z poddaszem nieużytkowym o powierzchni zabudowy około 198 m2, murowany z cegły, na fundamentach kamiennych.

5)Budynek gospodarczo – garażowy o łącznej powierzchni użytkowej około 100 m2, składa się z części garażu dwustanowiskowego, piętrowego budynku gospodarczego (dawnej więzy ciśnień) oraz parterowej części gospodarczej (dawnej kuźni). Murowany z cegły, dach kryty blachodachówką.

Grunt o łącznej powierzchni 9,4062 ha graniczący od strony zachodniej z Jeziorem Płochocińskim, od strony północnej z drogą wojewódzką nr 238 prowadzącą do autostrady A1 (3 km od węzła Warlubie). W jego skład wchodzi znajdujący się za pałacem dawny kompleks parkowy, z zachowanym starodrzewem i pozostałościami murowanego ogrodzenia.

Kompleks pałacowo-parkowy wraz z magazynami wpisany jest do rejestru zabytków.

Nowym nabywcom gwarantujemy:
• Całkowicie bezpłatną obsługę kredytu,
• Darmową obsługę transakcji (nie pobieramy prowizji od Kupujących),
• Ubezpieczenie nieruchomości – GRATIS!

Na Twoje pytania dotyczące tej nieruchomości odpowie Szymon Górecki pod nr tel. 667 376 117.
Polecamy i serdecznie zapraszamy do prezentacji nieruchomości!

  • Kształt działki: Nieregularny
  • Ukształtowanie działki: Zróżnicowana
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
Szymon Górecki

Szymon Górecki

Doradca d/s nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę LANDOWSCY NIERUCHOMOŚCI dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest LANDOWSCY NIERUCHOMOŚCI z siedzibą przy IGNACEGO PADEREWSKIEGO 10, 83-200 STAROGARD GDAŃSKI (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@landowscy-nieruchomosci.pl… czytaj więcej

 

U nas otrzymasz darmową obsługę kredytu, darmowe ubezpieczenie a kupując nie zapłacisz prowizji!